Green Park Apartament A16 basen, jacouzi, sauny Z widokiem Apartament Apartament dla Dwojga Górski Domek Zaciszne Centrum Willa Ametyst Karkonoskie Chaty Zaciszne Centrum
Fotoreportaże - imprezy Szklarska Poręba - 2013

V Maraton Karkonoski
dodano 03.08.2013
Upał i 42 km po górach. Ekstremalnie ciężkie warunki nie przestraszyły niemal 600 osób, które stanęły na starcie V Maratonu Karkonoskiego będącego jednocześnie Mistrzostwami Świata w Długodystansowym Biegu Górskim. Do mety dobiegło 563 zawodniczek i zawodników, co jak na tak trudne warunki, jest bardzo dobrym wynikiem..
Festiwal Biegów Górskich
dodano 20.07.2013
X Mistrzostwa Polski w Rzeźbie ze Śniegu - Śniegolepy 2013. W sobotę 20. lipca Towarzystwo Sportowe REGLE Szklarska Poręba zorganizowało Pierwszy Festiwal Biegów Górskich Wielka Pętla Izerska. Trasa przebiegała na dystansie 21,097km. Cel i założenia biegu to promocja gór Izerskich oraz miasta Szklarska Poręba a także popularyzacja biegania jako najprostszej formy rekreacji fizycznej.
Śniegolepy 2013
dodano 09.02.2013
X Mistrzostwa Polski w Rzeźbie ze Śniegu - Śniegolepy 2013. Pierwszy raz w historii mistrzostw, do walki oprócz amatorów, stanęli także zawodowcy: zespoły z trzech wyższych uczelni ASP we Wrocławiu, Gdańsku i Łodzi. Ich rzeźby powstały z pryzm śniegu o wymiarach 3x3x3 m. Aby je zbudować trzeba było użyć profesjonalnych szalunków. Pryzmy ubijane były przez 2 dni. Tyle samo trwało też przygotowanie tych wielkich rzeźb. Zdaniem jurorów najlepszą śniegową rzeźbą profesjonalistów była praca zespołu ASP Gdańsk pod tytułem "K2". Drugie miejsce zajęli studenci ASP Wrocław, którzy wykonali "Bitwę morską", a trzecie ASP Łódź z pracą pt. "Papierowa Łódka". Amatorzy pracowali na 2 razy mniejszych pryzmach, a ich rzeźby powstawały w ciągu kilku godzin. Pierwsze miejsce zajęła grupa przyjaciół, która swą rzeźbę zatytułowała "Odpoczynek narciarza". Drugie miejsce przypadło "Pannie z lokami" ze Szklarskiej Poręby, a trzecie zajął "Doktor Dolittle i jego zwierzęta". W ciągu dnia, na Skwerze swych umiejętności w rzeźbieniu mógł wypróbować każdy, na specjalnie do tego przygotowanych pryzmach. Było też spotkanie autorskie z pisarką m.in. bajek dla dzieci Joanną Chmielewską,a na drutach został przygotowany kilkumetrowy szalik dla Ducha Gór. Zabawa na Skwerze Radiowej Trójki trwała do późnego wieczora. Rzeźby zostały oświetlone. Był też pokaz mappingu.
Slalom Retro
dodano 02.02.2013
Na stoku Ski Areny Szrenica odbyły się niezwykle ciekawa impreza. "Slalom Retro" to zawody dla wszystkich miłośników starego sprzętu narciarskiego. Jury oceniało ubiór, sprzęt, ogólną prezentację uczestnika oraz sam styl zjazdu, co za pewne będzie nie lada wyzwaniem w przypadku jazdy na nartach bez krawędzi, w skórzanych butach oraz zapięć na paski.