Szklarska Poręba noclegi
Szklarska Poręba zdjęcia z imprez. Imprezy rowerowe, narcarskie.
  • Oferty specjalne
Nowe obiekty dodane do bazy
Green Park Apartament A16 basen, jacouzi, sauny Z widokiem Apartament Apartament dla Dwojga Górski Domek Zaciszne Centrum Karkonoskie Chaty Zaciszne Centrum Willa Brylant
Fotoreportaże - imprezy Szklarska Poręba - 2012

IV Maraton Karkonoski
dodano 05.08.2012
Trasa Maratonu Karkonoskiego dała się we znaki 462 zawodniczkom i zawodnikom, którzy w sobotę wystartowali o godzinie 8:30. Zwycięzca Marcin Świerc na przebiegnięcie ponad 44 km potrzebował 3 godzin 45 minut. Ostatni zawodnik na metę dotarł po niemal 9 godzinach. Tegoroczny maraton w Szklarskiej Porębie był testem przed przyszłorocznymi mistrzostwami świata w biegach górskich. Trasa prowadziła spod dolnej stacji wyciągu na Szrenicę w rejon Łabskiego Szczytu i dalej głównym grzbietem i dalej na Śnieżkę i powrót na Szrenicę, gdzie była meta. Pierwszy ponad 2 km podbieg uczestnicy maratonu pokonali raczej spokojnie oszczędzając siły na później. I choć bieg grzbietem górskim wydaje się stosunkowo prosty, to tylko pozory. W Maratonie Karkonoskim najtrudniejsza jest nawierzchnia, która się zmienia co kilka kilometrów. Nie brakuje skał i głazów, po których trzeba się poruszać niczym kozica górska. Przy zmęczeniu o upadek nie trudno. I tych na trasie nie brakowało. Nawet zwycięzca "leżał" 3 razy. Na szczęście w tym roku nie doszło do wielu bardzo poważnych kontuzji, choć nie jedna stopa utkwiła na chwilę w szczelinach skalnych. Bieg ostatecznie ukończyło 438 sportowców, co na tę skalę trudności jest wynikiem bardzo dobrym. Trasę najszybciej pokonał Marcin Świerc, drugi na mecie pojawił się Piotr Koń, a trzeci Piotr Hercog. Najszybszą kobietą była Ewa Majer, przed Magdaleną Łączak i Adelą Esentierova (Cz).
Święto Kolei Dolnośląskiej
dodano 07.07.2012
110 lat Kolei Izerskiej obchodzono w Szklarskiej Porębie hucznie. Z tej okazji stacja kolejowa w Szklarskiej Porębie Górnej na trzy dni zamieniła się w halę wystawową, a teren przed stacją był miejscem, na którym odbywał się kolejowy festyn. Jednak największa atrakcją I Święta Kolej Dolnośląskiej, w ramach którego obchodzono rocznicę powstania najwyżej położonej kolei w Polsce, był pociąg retro jadący na trasie Szklarska Poręba - Korenov ciągnięty przez zabytkową lokomotywę. Pociąg retro uruchomiono na trzy dni imprezy od 6 do 8 lipca i przez cały ten czas był zapełniony turystami oraz mieszkańcami Szklarskiej Poręby. Jest to atrakcja, którą wielu chętnie widziało by na stałe w Szklarskiej Porębie. Ponadto w piątek otwarto na terenie dworca PKP wiele ciekawych wystaw: dużych modeli pociągów z Muzeum Kolejnictwa z Warszawy i Jaworzyny Sląskiej, "Historię Kolei Izerskiej na starej fotografii", a także wystawę specjalistycznego sprzętu jak: pługi czy drezyny wykorzystywane do dziś dzień przez kolejarzy. W sobotę stacja oblegana była podczas festynu, na którym oprócz wysłuchania wielu koncertów m.in. zespołów "Blue Jeans", "W tym sęk" czy " Białych Skrzydeł "z Białorusi" kibicować można było konkursowi retro na najbardziej stylowe przebranie z wiązane z koleją żelazną właśnie. Wystartowało 11 osób, w tym 3 małe miłośniczki kolei. Zwyciężyła 6 letnia Julia Rosik, która zrobiła największe wrażenie na jury. Uczestników konkursu oceniali: Wojciech Ginter, Beata Damian-Speruda (ASP Wrocław), Andrzej Wojciechowski (historyk sztuki - muzeum kolejnictwa w Warszawie). Na konkurs przyjechała również rodzina z Czech z z Rokytnicy nad Jizerou. - Darek Bogdany z żoną . Po zabawie wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia przy pociągu retro. W niedziele zaś nieopodal stacji kolejowej w Szklarskiej Porębie - Jakuszycach odsłonięto zabytkowy kamień upamiętniający 110 rocznicę powstania 110 lat Kolei Izerskiej - najwyżej położonej kolei w Polsce. Wielu turystów oraz mieszkańców Szklarskiej Poręby podkreślało, że święto kolei obchodzone na początku wakacji to świetny pomysł. Wiele wskazuje więc ,że lipiec pod Szrenicą w następnym roku również rozpocznie się w kolejowym stylu retro.
27 Rajd Karkonoski
dodano 03.06.2012
Rajd Karkonoski to impreza pełna sportowych emocji, która toczona jest w przepięknej scenerii. Odcinek przebiega przez wszystkie części miasta (dolną, średnią i górną). Jest to trudny technicznie odcinek z dużą ilością ostrych zakrętów, mostków, patelni, szykan itp. Jego ukoronowanie stanowi legendarny "Zakręt Śmierci". Jest to długi nawrót pod kątem prawie 180 stopni na wysokości 775 metrów.
Kajaki spłynęły Kamienną
dodano 25.04.2012
Prawie 120 kajakarek i kajakarzy walczyło na Kamiennej. Jak co roku do Szklarskiej Poręby miłośnicy rwących potoków i rzek, aby stawić czoło jednej z najtrudniejszych rzek w Polsce. Kamienna w marcu i kwietniu zamienia się we rwącą rzekę. Ten czas wykorzystują uprawiający kajakarstwo górskie. Co roku w kwietniu na tej rzece organizowane są Akademickie Mistrzostwa Polski. Na starcie 29 edycji tych zawodów stanęło prawie 120 zawodniczek i zawodników. W tym roku kajakarstwo górskie na Kamiennej może być uprawiane jeszcze długo w maju. W Karkonoszach i Górach Izerskich wciąż jest bardzo dużo śniegu.
FIS World Uphill Trophy 2012
dodano 19.02.2012
W skrajnie trudnych warunkach pogodowych odbył się drugi już bieg i zjazd narciarski na Szrenicy. W tym roku World Uphill Trophy zaliczany był do kategorii zawodów FIS. Na starcie stanęło 73 zawodniczek i zawodników. Blisko połowa z nich to zawodnicy Pucharu Świata. Ścigali się przy gęsto padającym śniegu i silnym wietrze. W skrajnie trudnych warunkach pogodowych odbył się drugi już bieg i zjazd narciarski na Szrenicy. W tym roku World Uphill Trophy zaliczany był do kategorii zawodów FIS. Na starcie stanęło 73 zawodniczek i zawodników. Blisko połowa z nich to zawodnicy Pucharu Świata. Ścigali się przy gęsto padającym śniegu i silnym wietrze. Trasa zawodów poprowadzona jest po nartostradach po których na co dzień szusują zjazdowcy. Sportowcy wystartowali obok dolnej stacji wyciągu na Szrenicę by rozpocząć 3,5 km wspinaczkę nartostradami Puchatek i Śnieżynka aż do górnej stacji wyciągu "Karkonosz Ekpress". Tam krótki zjazd na Halę Szrenicką, wspinaczka na Świąteczny Kamień i zjazd nartostradą Lolobrygida z powrotem do dołu. Na koniec wszystkich znów czekała prawie 300 metrowa wspinaczka na metę na nartostradzie Puchatek.Trasę najszybciej pokonał Francuz Maurice Manificat, który zajmuje aktualnie 8 miejsce w Pucharze Świata. Pokonanie tej trudnej trasy zajęło mu 30 minut i 53 sekundy. Drugie miejsce ze stratą 9 sekund zajął jego rodak Christophe Perrlillat a trzecie Słowak Martin Bajcicak.
Śniegolepy 2012
dodano 28.01.2012

Kontynuacja zeszłorocznej imprezy "Z Duchem Gór– Karkonoska Zimowa Rzeźba"

Wyśmienitą zabawa na śniegu ! Śniegolepy to impreza bez której trudno sobie wyobrazić zimę w Szklarskiej Porębie. Co roku pod Szrenicą w zimowej aurze spotykają się drużyny rywalizujące w artystycznych zmaganiach, których efektem są niesamowite, oryginalne zimowe rzeźby.

Zespoły złożone z 4 osób w olbrzymich blokach śnieżnych tworzą zimowe dzieła. W tym roku tematem przewodnim były sporty zimowe. Rzeźba powstanie również z bloku lodowego. Tworzyć w nim będzie Grzegorz Pawłowski.

Efekt pracy wszystkich artystów został wieczorem podświetlony dając magiczny efekt, wzmocniony niezwykłym pokazem laserowym firmy Visual Senastaion.

Ski Retro Festiwal 2012
dodano 14.01.2012
Cykl imprez dla miłośników sportów zimowych w stylu retro.
SLALOM i SKOKI RETRO - czyli precz z plastikiem !
Zawodnicy oprócz pokonania slalomu usieli oddać skok na nartach starszych od siebie. Trudna sztuka, olbrzymie wyzwanie, a wszystko z przymrużeniem oka ! Ocenie jury podany zostanie prędkość z jaką pokonany zostanie slalom, styl jazdy, styl skoku ale również ubiór i sprzęt retro..

Archiwum reportaże Szklarska Poręba
2015-2016 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007



e-szklarska.com Szklarska Poreba noclegi w gorach
Serwisy partnerskie: www.noclegowe.info | Ogłoszenia